10 kg nasıl kilo verilir? Egzersiz ve Diyet

ayda 10 kg kilo kaybı için fiziksel aktivite

Kilo verme sorunu, hem genç kızlar hem de yaşlı kadınlar arasında son zamanlarda en alakalı olanıdır. Ancak görünüşleri ve fazla kilolarının olmaması konusunda en çok endişelenenler kızlardır, bu nedenle her gün egzersizler ve diyetlerle 10 kg kaybetmenin yollarını ararlar. Neden tam olarak 10 kg? Bu ağırlık yaklaşıktır, çünkü her biri için kurtulmanız gereken aşırı kiloların sayısı tamamen bireyseldir. Ancak yine de, İnternet'teki en popüler arama sorgusu "10 kg nasıl kilo verilir? Egzersiz ve diyet", bu yüzden bunu daha sonra konuşacağız.

Aslında kilo vermenin birkaç yolu var. Bu sadece diyetleri ve egzersizleri değil, aynı zamanda genel olarak doğru beslenmeyi ve çeşitli kozmetik prosedürleri (sargılar, masajlar, banyolar), kilo kaybı için çaylar ve bitkisel preparatlardan bahsetmeyi de içerir. Ancak herkes, en belirgin etkiyi verecek egzersizlerle ayda 10 kg kilo verme problemini çözmenin entegre bir yaklaşım olduğunu bilir.

Fitness uzmanları tarafından geliştirilen özel kilo verme eğitim sistemleri, yalnızca belirli bir diyete ve fiziksel aktivite düzeyine sıkı sıkıya bağlı kalırsanız, 2 hafta veya daha erken bir sürede egzersizle 10 kg'ı etkili bir şekilde kaybetmenize izin verir. Onların yardımıyla, sadece kilonuzu normale döndürmekle kalmayacak, aynı zamanda neredeyse tüm kas gruplarını da pompalayabileceksiniz.

2 haftada veya en fazla bir ayda egzersizlerle 10 kg kilo vermek isteyen herkes için evde özel bir etkili egzersiz seti sunuyoruz.

Egzersizle ayda 10 kilo nasıl verilir?

Daha önce öğrendiğimiz gibi, yalnızca kilo verme konusuna entegre bir yaklaşım beklenen sonuçları verebilir. Bu nedenle kilo vermek için egzersiz yaparken doğru beslenmeyi ve 2-3 litreye kadar su içmeyi unutmayın. Düzenli fiziksel aktivite zorunlu olmalıdır. Bunu yapmak için bir havuz, fitness, aerobik, dans, Pilates veya koşuya kaydolabilirsiniz.

Ve sonucu birleştirmek istiyorsanız, 10 kg kilo vermek için aşağıdaki egzersiz setini kullanın. Vücudun en sorunlu bölgeleri için egzersizleri düşünün:

  • Başlangıç \u200b\u200bpozisyonu - ellerinizin üzerinde durmak (şınavlarda olduğu gibi), sırt düz ve sarkmaz ve mide içeri çekilir. Bir bacağınızı dizinizden bükün ve diğer omzunuza doğrultun, ardından başlangıç pozisyonuna dönün. Aynı adımları diğer bacakla 3 set için yaklaşık 15 kez tekrarlayın.
  • Bir sandalyenin arkasını tutun ve dizinizi bükmeden bacağınızı vücudunuza 90 derecelik bir açıyla kaldırın. Bundan sonra, onunla 10 dairesel hareket yapın ve bacağınızı değiştirin. Sırtınızı her zaman düz tutun.
  • Elinizle tutarak sandalyeye yan yana durun ve 3 set tamamlayarak her bir bacak yana olacak şekilde 20 dönüş yapın. Yükü artırmak için sandalyeye elinizle tutmayın.
  • Yere yatın ve kalçalarınızı 3 set halinde en az 20 kez ritmik olarak yukarı ve aşağı kaldırın. Bundan sonra, yan tarafınıza dönün ve yere paralel tutarak her bir bacak yukarı ve ileri olacak şekilde 30 kez sallayın.
  • Ayaklarınızı omuz genişliğinde birbirinden ayırın ve ellerinizi yukarı kaldırarak kaleye kenetleyin. Önce bir yönde, sonra diğerinde yumuşak eğimler yapın ve ardından başlangıç pozisyonuna dönün. Obliklerinizin ve karın kaslarınızın nasıl gerildiğini hissetmelisiniz, bu da sizi yavaş yavaş sarkık yanlardan kurtaracaktır.
  • Bacaklarınızı birbirine yaklaştırın ve bacaklarınızı önce bir sonra diğerini sallayın. Aynı zamanda, sırtınızı eğmeden daima dik durun. Bu egzersiz size zor geliyorsa, elinizi bir sandalyenin arkasından tutabilirsiniz. Her bacakla 3 set halinde yaklaşık 15 vuruş yapın.

Ancak, kilo verirken egzersizlerin maksimum sonucu vermesi için, doğru diyete sıkı sıkıya bağlı kalmak gerekir, bu nedenle diyetleri kullanarak 10 kg'a kadar nasıl kilo verileceği hakkında konuşacağız. Ayrıca, egzersiz yapmayı da unutmayın.

Diyetler ve düzenli egzersizler yardımıyla 10 kg veya daha fazla kilo nasıl verilir?

10 kg için ayda kilo kaybı için elma

Kilo kaybı için yukarıdaki egzersiz setini yaparak, kendiniz için bireysel bir diyet belirleyin. Özel olarak tasarlanmış diyetlerin yanı sıra belirli kısıtlamalarla sağlıklı bir diyet kurallarına dayanan bir diyetle temsil edilebilir.

Diyet destekçisi olmasanız bile, etkili bir şekilde kilo vermek için fast food, hızlı karbonhidratlar ve doymuş yağlar hariç alkol, yağlı, tatlı ve nişastalı yiyeceklerden kesinlikle vazgeçmeniz gerektiğini unutmayın. Vücudunuza zararlı yiyecekleri taze sebze, meyve ve tahıllarla değiştirin ve mümkün olduğunca çok su için. Porsiyonunuzu günlük olarak azaltın: bu şekilde yiyecek alımınızı azaltabilirsiniz. Ek olarak, yakında midenizin hacmi gözle görülür şekilde azalacak ve açlık hissi sizi sık sık rahatsız etmeyi bırakacak ve daha az ve daha az kalori tüketebileceksiniz.

Sert önlemler almaya cesaret ediyorsanız ve diyetler yardımıyla 10 kg veya daha fazla kilo vermeyi bilmek istiyorsanız, aşağıdaki yöntemleri kullanın:

  • Yağsız kefir ve karabuğday bazlı katı mono diyet. 1 hafta için tasarlanmıştır, istenirse uzatılabilir veya bir süre sonra tekrar edilebilir.
  • Kereviz çorbasına dayalı diyet. En kolaylarından biri çünkü bu çorba, her acıktığınızda, figürden korkmadan istediğiniz miktarda yenilebilir. Hazırlamak için aşağıdaki ürünlere ihtiyacınız olacak: 1 kg lahana, 2 havuç, 0, 5 kg kereviz, 1-2 soğan, 1-2 dolmalık biber ve 2 domates veya salça.
  • Aralıklı oruca dayalı katı diyet. Bu diyet sadece bir haftada 10 kilo vermenize yardımcı olacaktır, ancak birçok kontrendikasyonu olabilir, bu nedenle kilo vermek adına sağlığınızı riske atmadan önce dikkatlice düşünün. Sadece maden suyu içtiğiniz günler ile bir litre süt içtiğiniz günler. Hafta içi günlerden birinde sebze salatası veya meyve yiyebilir ve hafta sonları haşlanmış yumurta, et veya kefirli 100 gram yağsız süzme peynir yiyebilirsiniz.