Bir haftada 5 kilo vermenin ipuçları

haftada 5 kg kilo kaybederken tartmak

Yaz yaklaşırken, birçok kadın sadece bir haftada en az beş kilo vermenin mükemmel yolunu arıyor. Aslında, önemli ipuçlarına sıkı sıkıya bağlı kalırsanız oldukça mümkündür. Yedi gün sonra aynadaki yansımanıza hayran kalacaksınız.

Su toksinleri temizler ve kilo vermenize yardımcı olur

İlk bakışta beş kilo vermek imkansız bir görev gibi görünüyor. Ancak, gerçekte durum hiç de böyle değil.

Daha fazla su iç

Su, toksinlerin ve toksinlerin doğal bir temizleyicisidir. Böbreklerin çalışmasına yardımcı olur ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını hızlandırır. Toplamda, günde 1 kilogram ağırlık başına yaklaşık 30 ml içilmesi gerekiyor. Gazsız sıradan temiz suyu tercih etmek en iyisidir. Sabah, kahvaltıdan yarım saat önce, tercihen ılık bir bardak sıvı içmeniz gerekir. Dilerseniz taze limon suyu da ekleyebilirsiniz. Bu, sindirimi ve gastrointestinal sistemin işleyişini iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Gün boyunca içmeye gelince, bitki çaylarının yanı sıra zayıf çayları tercih etmek daha iyidir - papatya, maydanoz. Şişlikten kurtulmaya ve vücut üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmalarına yardımcı olurlar. Ve yeşil çayın tonik etkisi vardır.

2 gün 1200 kalori

Kilo vermek genellikle kilo almak için geçen süre kadar sürer. İlk adım, diyeti gözden geçirmek, yüksek kalorili yiyecekleri hariç tutmak ve aynı zamanda sporu da unutmamaktır. Ve hemen sıkı bir diyete başlamak bir hatadır. Sonuç olarak, metabolizma yavaşlayacak ve daha da kötüleşecektir. Karında ve yanlarda yağ birikintileri görünebilir ve kaslar tamamen zayıflayacaktır. Bu nedenle doğru yaklaşım önemlidir. Diyetin ilk iki gününde, gün içindeki toplam kalori içeriği 1200 kcal'den fazla olmayacak şekilde yemelisiniz. Ve geceyi umut etmek kontrendikedir. Akşam yemeği yatmadan en geç 2-3 saat önce yapılmalıdır. Açlık hissi uyumanıza izin vermiyorsa, bir bardak su içmelisiniz.

Kilo vermek için şeker ve şeker içeren ürünlerden vazgeçmelisiniz.

Şeker ve tuz yok

Bu, bir hafta içinde kilo vermek için bir başka önemli kuraldır. Bu nedenle, tüm yiyeceklerin yanı sıra şeker içeren içecekler de diyetten çıkarılmalıdır. Unlu mamüller, kekler, kekler, dondurma, turtalar, şekerlemeler ve daha fazlası olabilir. Ek olarak, diyette minimum tuz bulunmalıdır. Suyu tutar ve bu nedenle şişmeye neden olur. Tatlı kuru meyveler ve olgunlaşmamış muzlardan en iyi şekilde kaçınılmalıdır. Bağırsaklarda fermantasyona neden olabilirler. Sebzelerden, şişkinliğe neden olabilecekleri sınırlamanız gerekir - baklagiller, karnabahar. Ancak diyet yağsız balık, hindi ve tavuk beyaz etlerini içermelidir ve garnitür için uygun haşlanmış sebzeler. Menüde ayrıca süzme peynir, yoğurt, fermente pişmiş süt, kefir, yoğurt ve diğerleri gibi az yağlı süt ürünleri olabilir. Kilo vermek, diyette tatlı ve ekşi meyveler, taze sebzeler, çorbalar ve güveçleri içerebilir.

boşaltma

Kilo vermek için oruç günleri sadece bir nimettir. Şişkinlik anlamına gelen fazla sıvıdan kurtulmaya, sindirilmemiş gıda kalıntılarını, toksinleri ve toksinleri gidermeye yardımcı olurlar. Haftada sadece 1-2 gün geçirmeniz gerekiyor. Ama burada dikkatli olmak önemlidir. Herhangi bir sağlık sorunu veya kronik hastalık varsa, oruç günlerini geçirmemek daha iyidir. Kontrendikasyon yoksa, denemeye değer. Böylece, kahverengi pirinç üzerinde boşaltma düzenlenebilir. Yulaf lapası kaynatılarak gün boyu küçük porsiyonlarda tüketilir. Yatmadan önce 300 gram mısır gevreğini ıslatmak, durulamak ve sabahları pişirmek yeterlidir. Ancak herhangi bir yağ ve tuzdan söz edilemez. Oruç gününde daha fazla su içmelisiniz. Ayrıca kefir, süzme peynir üzerinde boşaltma yapılabilir. Böylece vücudu kalsiyumla doyurabilirsiniz. Gün boyunca yaklaşık 600 gram %5 süzme peynir yiyebilir ve 1 litre %1 kefir içebilirsiniz. Her seferinde kefir ile yıkanan 6 kez 100 gram fermente süt ürünü olmalıdır.